Gyula Bárdos, kandidát SMK na prezidenta Slovenskej republiky

Autor: Zsolt Király | 16.12.2013 o 16:23 | (upravené 16.12.2013 o 21:16) Karma článku: 7,98 | Prečítané:  273x

Kandidatúra maďarského politika je odvážnym, no správnym krokom zo strany SMK. Podľa Bélu Bugára je to naopak nezodpovednosť, čo však len potvrdzuje, že predseda slovensko-maďarskej zmiešanej strany je nervózny. Gyula Bárdos je totiž oveľa prijateľnejším kandidátom aj pre voličov Mostu-Híd, ako Pavol Hrušovský, podporovaný Mostom.

Gyula BárdosGyula BárdosSITA

Strana maďarskej komunity sa rozhodla nominovať Gyulu Bárdosa v budúcoročných prezidentských voľbách. Predseda maďarskej kultúrnej organizácie Csemadok sa tak stane prvým maďarským kandidátom na post hlavy štátu v histórii Slovenska. Nomináciu Bárdosa 14. decembra oficiálne potvrdila aj Republiková rada strany.

Kandidatúra maďarského politika je odvážnym, no správnym krokom zo strany SMK. Podľa Bélu Bugára je to naopak nezodpovednosť, čo však len potvrdzuje, že predseda slovensko-maďarskej zmiešanej strany je nervózny. Gyula Bárdos je totiž oveľa prijateľnejším kandidátom aj pre voličov Mostu-Híd ako Pavol Hrušovský, podporovaný Mostom.

Podľa Körkép.sk sa Bugár rozhodol unáhlene a zle, keď predčasne skočil do náručia Slovákov. Pravdepodobne kvôli politickej dohode, za odplatu ktorej kresťanskí demokrati podporili prijatie Mostu-Híd do Európskej ľudovej strany (EPP). Bugár však môže ľahko pohorieť, ak jeho voliči podporia Maďara, Bárdosa.

Odvážny krok, výborná šanca

Pred Gyulom Bárdosom stojí teraz veľká výzva. Musí zrozumiteľne, jasne a prijateľným spôsobom odkomunikovať v médiách slovenskej verejnosti nároky a očakávania slovenských Maďarov. K tomu bude potrebovať profesionálny tím. Maďarsko-slovenský dialóg totiž istú dobu viazne, a jeho kandidatúra má dobrú šancu túto situáciu zlepšiť. Prvé reakcie slovenských Maďarov ukazujú, že postaviť vlastného, maďarského kandidáta bolo správnym rozhodnutím. Z toho treba vyťažiť čo najviac v prvom kole prezidentských volieb. Gyula Bárdos má na to všetky predpoklady.

Zsolt Király

Článok vyšiel aj na Körkép.sk

Gyula Bárdos  má 55 rokov, ženatý, má dve dcéry. Skončil na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Bol dlhoročným poslancom Národnej rady SR, predsedom frakcie SMK, členom a predsedom Republikovej rady strany. V súčasnosti vedie kultúrnu organizáciu Csemadok a je členom Republikového predsedníctva SMK

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?